CANON czy NIKON? Co wybrać?

by - 11:43:00


Zbliża się powoli czas na to, by w końcu zabrać się za siebie i zrealizować część swoich marzeń. Te moje związane są z zapisaniem się na kurs fotograficzny i znalezieniem czasu na ćwiczenie warsztatu. Żeby przejść do tych punktów, muszę zacząć od zakupu odpowiedniego aparatu. Jeszcze dawno dawno temu wymyśliłam sobie, że podejmę się nauki pracując na Nikonie d90, ale że zabieram się za to dopiero teraz i sam model zrobił się już trochę mocno przestarzały, postanowiłam rozpocząć poszukiwania na nowo i ..... automatycznie zaczęłam od Nikona. Sama nie wiem dlaczego, może dlatego, że Nikony częściej wpadały w moje ręce, ale może warto zainteresować się Canonem? Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie ten pierwszy wybór utoruję mi dalszą przygodę z fotografią, dość mocno przywiązując do konkretnej marki, chociażby przez wybór szkieł.  Dzisiaj zatem ja pytam was, drodzy Nikonowcy i Canonowcy- dlaczego wybrać daną markę i co lubicie w swoich aparatach?

Wyprzedzając wasze pytania informuję, że aparat miałby mi służyć głównie do zdjęć portretowych i zdjęć na bloga. Na pewno na początek nie poszaleję w kwestii obiektywów, ale chciałabym, żeby aparat chciał ze mną współpracować i nie utrudniać pracy :)

Tych bardziej doświadczonych proszę o rady: na co zwrócić uwagę, na co uważać... gdzieś tam w głowie przemknął mi nikon d7100, ale jestem ciekawa waszych opinii. Jakie modele polecacie?

You May Also Like

2 komentarzy

  1. Ja jestem w Nikonie od poczatku swojej pracy. Zaczynałam od NIkona d80 i mi wystarczał w zupełności przez długie lata. Teraz fotografuje juz na pełnej klatce. Jaki masz budzet? Moze podpowiem :)

    OdpowiedzUsuńSpodobał Ci się blog? Dodaj go do swoich ulubionych i odwiedź nasz fanpage na Facebooku :)