POMYSŁ NA POKÓJ DZIECKA- ROBIMY ŚCIANĘ DIY

by - 15:24:00
Nie wiem czy wiecie, ale od zawsze byłam osobą, która nie lubi się nudzić. Kiedy mam powierzyć komuś coś do zrobienia, wolę to zrobić sama :) Wiedzą też o tym moim znajomi, którzy od czasu do czasu zgłaszają się do mnie z pomysłami, które wspólnymi siłami realizujemy.  Tym razem odezwała się znajoma, która w pokoju dziecka chciała namalować góry. Do tego typu rzeczy nie trzeba mnie zachęcać dwa razy :)


Moda na skandynawskie wnętrza trwa. Widać je w salonach, biało-drewnianych kuchniach czy w pokojach dla dzieci właśnie. Przed moim przyjazdem Patrycja przygotowała już ścianę, którą pomalowałam klasycznym light grey'em Beckers'a. Jeśli szukacie jasnej, delikatnej szarości to ten kolor, razem ze skandynawską prostotą Duluxa jest idealny!


Zaczęłyśmy od "naszkicowania" kontur gór. Pamiętajcie, że dolna krawędź taśmy malarskiej musi być tą ładniejszą, bo ona będzie wyznaczać kontur naszych gór. Następnie, korzystając z białej i czarnej farby wymieszaliśmy dwie szarości, które planowałyśmy wykorzystać.  Zaczęliśmy od nakładania najjaśniejszej warstwy. Na samym dole planowałyśmy wstępnie tablicówkę, którą ostatecznie odrzuciliśmy, bo przy ścianie miało znaleźć się łóżeczko.Do stworzenia chmurek wykorzystałyśmy zakupione w tym celu szablony, choć sama uważam, że korzystanie z nich przyprawiało mnie o istny ból głowy. Nie sprawdzał się ani spray (bo odprysk lądował również tam, gdzie nie powinien), ani gąbeczka i wałek, który sprawiał, że jakaś część farby zawsze nam uciekała pod szablon. Ostatecznie odrysowałyśmy wszystko za pomocą ołówka i pomalowałyśmy chmurki ręcznie. 


Tak efekt prezentuje się już po zakończeniu prac. Jak wam się podoba? A może stworzyliście coś podobnego u siebie? czekam na wasze opinie! 


You May Also Like

6 komentarzy

 1. Super wykonanie :) Pozdrawiam Grzegorz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne to jest! Niby coś dla dzieci, ale dalej elegancko, bez zbednego kiczu :D :D D: D

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię taki minimalistyczny klimat wnętrz. Świetny pomysł na wystrój pokoju.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne te góry :) Też chciałabym takie stworzyć dla mojego synka, zawsze przypominałyby mi Zakopane :) My właśnie zastanawiamy się jaki materac do łóżeczka wybrać i nie sądziłam że to będzie mój największy kłopot w wyposażeniu pokoju dziecięcego...

  OdpowiedzUsuń
 5. Który odcień wpada bardziej w błękit light Grey czy skandynawska prostota ?

  OdpowiedzUsuńSpodobał Ci się blog? Dodaj go do swoich ulubionych i odwiedź nasz fanpage na Facebooku :)