A gdybyś miał budować dom już dziś?

by - 09:56:00Tak się jakoś u mnie w życiu złożyło, że miałam okazję mieszkać zarówno w domu jak i w bloku. Zarówno jedna jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy, trzeba przyznać jednak, że jest coś takiego w posiadaniu domu, że wciąż wiele osób, w tym także młodych, postanawia się budować, kiedy za granicą z reguły domy wynajmują.  Sama zresztą jestem zauroczona wizją leniuchowania na hamaku i mężem biegającym ze schłodzonymi napojami. I Killerem oczywiście, drzemiącym razem ze mną :) Póki  co, ze swoim wrodzonym lenistwem nie widzę się gdzie indziej niż w bloku właśnie, ale za parę lat...


anywhere.pl
Gdybym jednak miała budować się dzisiaj, wybrałabym z pewnością coś prostego i małego (w końcu kto to będzie sprzątał!), najlepiej parterówka z małym tarasem. Tego typu domów pojawia się oczywiście coraz więcej, choć widok ogromnych, strzelistych pałaców nie jest mi w Polsce obcy. Gdzieś tam tkwią w nas chyba jeszcze kompleksy dawnych lat i kiedy już uda się nam szczęśliwie czegoś w życiu  dorobić to koniecznie musimy się tym pochwalił. Żeby było na bogato, żeby było jak najwięcej, jak najlepiej i co najważniejsze, żeby sąsiada skręcało z zazdrości. Słowo luksus nabiera nowego znaczenia i zdecydowanie bliżej mu do kiczu.  Mamy więc piękne kolumienki, spady, tysiące dziwnych uskoków i udziwnień.

Tymczasem znajdują się ci odważniejsi, którzy próbują iść w proste i wychodzi im to na dobre. Jestem zachwycona tego typu projektami! Ilekroć przejeżdżam obok takiego domu wiem, że czułabym się w nim idealnie.  A wy? Gdybyście zaczynali budowę już dziś, jaki byłby wasz dom? Jestem ciekawa waszych opinii! :)

domyrewmar.pl

domydrewmar.pl
hana.com.pl

hana.com.pl
dompasja.pl

dompasja.pl

dompasja.plYou May Also Like

4 komentarzy

 1. Uwielbiam te projekty z plaskim dachem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym taki z chęcią przygarnęła :)

   Usuń
 2. my bedziemy decydowac sie na budowe domu
  pasywnego-razem z doatacaja z ue

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś małego, ale żeby było dużo miejsca :)

  OdpowiedzUsuńSpodobał Ci się blog? Dodaj go do swoich ulubionych i odwiedź nasz fanpage na Facebooku :)